Çağrı Merkezi: 05528686958

Hakan Cem Işıklar - Profesyonel Tv Haberciliği

174,99 TL
297,48 TL
%41 İNDİRİM
Stok Kodu 97860513328642
Ürün Açıklaması

… Hakan Cem Işıklar, bu kitabında, üniversitede kazandığı mesleki formasyonu, profesyonel hayatta nitelik düzeyi oldukça yüksek bir biçimde günlük pratiklere çevirmiş, mesleğin profesyonelliğini tüm boyutları ile yaşamış, toplumsal alanda derinleşmeyi ise kaleme aldığı kitaplarla taçlandırmıştır…
-Prof. Dr. Ali Murat Vural - İstanbul Üniversitesi Basın-Yayın A.B.D. Öğretim Üyesi-

… Sektörün içinden gelen bir isim olarak Hakan Cem Işıklar'ın oluşturduğu bu yapıt, kuramsal temellerden başlayarak televizyon haberciliğinin tüm aşamalarını sade bir dil ve örnek uygulamalarıyla anlatan temel bir kaynak niteliğindedir.
-Doç. Dr. Vedat Çakır - Uşak Üniversitesi RTV-Sinema A.B.D. Öğretim Üyesi-

… Işıklar'ın, alanında önemli bir boşluğu dolduran bu kitabının ilk baskısının kısa sürede tükenmesi, bu eksikliğin açık göstergesidir. Yürütmekte olduğum "Televizyon Haberciliği" dersimde kaynak kitap olarak yararlandığım bu yayını, alanla ilgili herkese tavsiye ederim.
-Öğr. Gör. F. Arda Ölmez - AKÜ - GSF Sinema ve Televizyon Bölümü-

Sektörden…

"Profesyonel TV Haberciliği", "profesyonel tv habercisi" olarak ufkumu açtı. Hatta ufkumu açmakla kalmadı; akademik eserlere olan mesafeli duruşumu yerle bir etti. Bir dönem omuz omuza, bir dönem ise başka kanallarda rakip(!) olarak çalıştığımız Hakan Cem Işıklar'ın kaleminden dökülen satırlar, içinde yaşarken pek de fark etmediğim olaylara, başka bir pencereden bakma olanağı tanıdı.
-Levent Eke - "Profesyonel TV Habercisi", A Haber-

5N1K'nın en iyi anlatıldığı kitaplardan biri "Kuramdan Uygulamaya Profesyonel TV Haberciliği". Okulda anlatılan, gösterilen ve öğretilen haberciliğin aslında nasıl yapıldığı, onun da ötesinde, neden yapıldığını bulabileceğiniz bir kitap.
-Ünal Kaya - Muhabir, CNN Türk-

Yıllarca haberlerine attığı üç harfli ve isminin baş harflerinden oluşan "HCI" imzasını, bu kez TV haberciliği konusunda yazdığı kitabına attı… Bu eser, haberci olmak isteyen herkesin muhakkak okuması, uygulaması ve elinin altında bulundurması gereken bir kaynak.
-Ümit Yalman - Haber Kameramanı, Habertürk-
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 300

Baskı Yılı: 2014